Засідання гуртка від 24.09.2014 р.

ВІРУС ЕБОЛА - ЗАГРОЗА СЬОГОДЕННЮ

24 вересня відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри мікробіології та вірусології на тему «Вірус Ебола - загроза сьогоденню». У своїй доповіді староста гуртка студент 5-го курсу медичного факультету № 2 Віктор Патрабой зазначив, що від лихоманки Ебола, яка лютує у Гвінеї, Сенегалі, Ліберії, Нігерії та Сьєрра-Леоне, загинуло вже понад 2,4 тисячі людей, а кількість інфікованих вірусом Ебола у Західній Африці може досягти 20 тисяч людей уже в листопаді. За умови найгіршого сценарію до кінця січня 2015 року вірусом будуть заражені від 550 тисяч до 1,4 мли людей. Прогноз стосується лише двох країн: Ліберії та Сьєрра-Леоне. Ефективної вакцини проти вірусу наразі не існує.

Зазначено, що раніше південний захід Африки здавався таким далеким та незнайомим, однак тепер, беручи до уваги зростаючі міграційні потоки та зростаючу в багатьох країнах кількість студентів-іноземців, значна частина яких родом із Африки, варто усвідомити загрозу епідеміологічній ситуації людства вцілому.

Знаковим є і те, що саме 24 вересня 2014 року в Нью-Йорку розпочала роботу 69 сесія Генасамблеї ООН, на якій розглянуть питання Еболи. Також додало гостроти даному питанню введення в порту українського міста Іллічівська карантинних заходів проти екіпажу балкера Western Copenhagen, у боцмана якого в одному з портів італійського острова Сицилія представники санітарної служби виявили симптоми зараження лихоманкою Ебола.